Na 200 lidí kolem hasičské zbrojnice, několik hasičských aut, pivo teče proudem, spousta spokojených dětí a občas někde zazní: „No konečně se zase něco děje.“  Takhle probíhala sobotní akce Den s hasičem, která se velice povedla. Samozřejmě, krásné počasí přispělo velkou měrou k úspěchu, ale bez svědomité přípravy by to takhle skvěle dopadnout nemohlo.  Děti se bavily na překážkové dráze kde za absolvování získaly sladkou odměnu. A když se náhodou během dne dostavila žízeň, měly děti celý den limonádu zdarma. Co ale bylo asi nejdůležitější, že se lidi opět sešli a popovídali si jako sousedé.

Ale popořádku. Akci zahájil David Bureš, který přivítal návštěvníky a poděkoval hasičům z Krupé, Milostína, Mutějovic a z Rakovníka za účast na Dni s hasičem. Všichni přijeli se svojí technikou, kterou si mohli návštěvníci prohlédnout.

První akcí byla štafeta mladých hasičů, která proběhla vedle hasičské zbrojnice.  Následovala ukázka uzlování – disciplína, ve které bývají na soutěžích naši mladí hasiči často nejlepší. Potom přišel na řadu požární útok, který dopadl také bez chyby. Tady si přihlížející mohli vyzkoušet jaké to je držet v ruce opravdickou hadici s proudnicí a stříkat. Zkoušeli mladí i staří a očividně je tato činnost bavila.   

Další atrakcí byla ukázka historické stříkačky z roku 1873, do které byl v roce 1924 doinstalován benzínový motor. Opět se ukázala šikovnost nesuchyňských hasičů, kdy po pár zatočeních klikou, kterou bravurně točil Martin Benda, stříkačka naskočila a běžela celou dobu ukázky bez problémů. Bohužel ale nevydržela požární hadice, která praskla.

Potom přišla na řadu ukázka profesionální techniky hasičů z Rakovníka, kteří přijeli s výsuvným žebříkem. Přihlížející ohromila rychlost přípravy celého žebříku, kdy během pár desítek sekund byl žebřík vysunutý do 30 metrové výšky.

Dobrovolní hasiči poskytovali občerstvení po celou dobu konání akce. U pultu kde obsluhovali manželé Drexlerovi, jste si mohli dát pivo, limonádu, klobásu, kávu, zákusky a další občerstvení. Podle ohlasů se akce moc povedla. To bylo zřejmé už z toho, že poslední účastníci se rozcházeli až za tmy.

“Tak tohle jsme nečekali”. To byla nejčastější věta, kterou jste mohli slyšet po skončení Dne s hasičem od nesuchyňských dobrovolných hasičů. Ne této vydařené akci se finančně podílel také obecní úřad Nesuchyně. Určitě je na místě poděkovat všem organizátorům a všem, kteří přiložili ruku k dílu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *